Lidi již odedávna pozorovali nebe, hvězdci, slunce, měsíc, planety a zkoumali jaký vliv na ně můžou mít. Králové mívali své mudrce a hadače, kteří se snažili tyto závislosti rozluštit a předpovídat budoucnost. Existuje mnoho různých výkladů. V zásadě lidstvo zná dvanáct znamení zvěrokruhu, z nichž každé vládne po dobu jednoho měsíce a během roku se postupně vystřídají. Určování vlastností se děje na základě několika prvků, přičemž všechny jsou stejně důležité.
znamení zvěrokruhu.JPG
zn.-rak.JPG
RAK 21.6. - 22.7.
Raci jsou velice emocionální, flegmatičtí, zdrženliví a vytrvalí lidé se silnou vůlí a se smyslem pro zodpovědnost a spolehlivost. Jejich negativní stránkou může být značná náladovost.

Znamení: vodní
Vládce znamení: Měsíc
zn.-lev.JPG
LEV 23.7. - 22.8.
Znamení Lva je symbolem vlády a odvahy. Toto znamení se také vyznačuje stabilitou, sebejistotou a otevřeností. Znamení Lva vládne samotné Slunce. Lidé narození v tomto znamení jsou plni tvůrčí síly. Dovedou vymýšlet velké plány, problém však bývá v tom, že jsou mnohdy neuskutečnitelné.

Znamení: ohnivé
Vládce znamení: Slunce
zn.-panna.JPG
Panna 23.8. - 22.9.
Hlavním rysem panny je opatrnost, starostlivost a nezávislost. Tito lidé jsou většinou uzavření, nesmělí, inteligentní a pilní. Na druhou stranu dokáží být ale také kritičtí a velkomyslní. Mají velmi dobrou pozorovací schopnost a odpovědný přístup k životu.

Znamení: zemské
Vládce znamení: Merkur
zn.-váhy.JPG
Váhy 23.9. - 23.10.
Váhy jsou symbolem spravedlnosti. Ve znamení Vah se většinou rodí milí a sympatičtí lidé, kteří podvědomě usilují o vnitřní i vnější harmonii. Tito lidé jsou převážně intelektuálně zaměření, s hlubokým citovým životem.

Znamení: vzdušné
Vládce znamení: Venuše
zn.-štír.JPG
ŠŤÍR 24.10. - 22.11.
Lidé narození ve znamení Štíra bývají velkými bojovníky. Jsou velmi všímaví, bystří, vše pozorně sledují a před jejich zraky se sotva něco utají nebo ukryje.

Znamení: vodní
Vládce znamení: Mars a Pluto
zn.-střelec.JPG
STŘELEC 23.11. - 21.12.
Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení.

Znamení: ohnivé
Vládce znamení: Jupiter
zn.-kozoroh.JPG
KOZOROH 22.12. - 20.1
Lidé narození ve znamení Kozoroha patří mezi konzervativní znamení, jsou praktičtí, zdrženliví, vytrvalí a vážní, protože vědí, že blahobyt a pohodlí nepřicházejí bez námahy a vytrvalé práce. Mají silně vyvinutý smysl pro povinnost, který často přehlušuje všechny ostatní city. V povaze Kozorohů je vážnost, opatrnost a přemýšlivost. Přitom jsou ctižádostiví, pilní, trpěliví a zároveň nepodplatitelní.

Znamení: ohnivé
Vládce znamení: Mars
zn.-vodnář.JPG
VODNÁŘ 21.1. - 20.2.
Vodnáři jsou oduševnělí a velmi romantičtí. Je mezi nimi mnoho vynikajících myslitelů, básníků, vynálezců a vědců. Jejich pronikavá intuice vidí dále a hlouběji do budoucnosti. Rádi experimentují. Dokonale dokáží realizovat své myšlenky, které by se na první pohled mohly zdát neuskutečnitelné.

Znamení: vzdušné
Vládce znamení: Saturn, Uran
zn.-ryby.JPG
RYBY - 21.2. až 20.3.
Lidé narození ve znamení Ryb patří mezi mimořádně citlivá znamení. Mají silné vnitřní vnímání a inspiraci. Jsou chytré, skromné a přizpůsobivé.

Znamení: vodní
Vládce znamení: Jupiter, Neptun
zn.-beran.JPG
BERAN - 21.3. až 20.4.
Beran je prvním znamením zvěrokruhu. Patří mezi ohnivá znamení a je plně pod vlivem mocného Marsu. Z lidí ve znamení Berana vyzařuje vnitřní síla, spontánní energie a pocit sebedůvěry. Beran je bojovné znamení, rád soupeří a měří síly. Bojuje ale vždy čestně a s otevřeným hledím.

Znamení: ohnivé
Vládce znamení: Mars
zn.-býk.JPG
BÝK 21.4. až 21.5.
Hlavním a dominantním rysem lidí ve znamení Býka je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Býk je praktický, řídí se zdravým selským rozumem a s nějakým filosofováním si na něj nikdo nepřijde. Jeho filosofií je radost ze života, radost smyslů a těla.

Znamení: zemské
Vládce znamení: Venuše
zn. - blíženci.JPG
BLÍŽENCI 22.5. až 21.6.
Blíženci jsou intelektuálně nadaní, činorodí, komunikativní, příjemní a originální lidé se smyslem pro humor. Všestrannost a zvídavost jsou hlavními rysy tohoto znamení. Mají nejenom bystrý rozum, ale i bystrého ducha. Prokouknou přetvářku, nečestnost a lež. Pro Blížence je charakteristická pružnost a schopnost obratně se přizpůsobit nečekanému vývoji situace.

Znamení: vzdušné
Vládce znamení: Merkur
Andrew.JPG
Barbora.JPG
Augustin.JPG
Melánie .JPG
fotograf.JPG
Emma .JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one